sd main logo

D O S T  C E N A Z E  / BESTATTUNGEN NRW

D O S T  C E N A Z E  / BESTATTUNGEN NRW

ACI GÜNÜNÜZE UZANAN DOST ELİ

CENAZE  HİZMETLERİMİZ

Cenaze İşlemleri:

 • Cenaze işlemleri sırasında yaşanacak sorunları engellemek için personelimiz tarafından öncelikle size hazır bulundurmanız gereken evraklar hakkında bilgi verir.

  Cenaze işlemleri vefat durumuna veya yaşanılan ülke ve şehirlere göre, defin ve nakil işlemlerine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle ekibimiz tarafından size öncelikle hazır bulundurulması gereken evraklar konusunda bilgi verir.

  Lütfen yapılan bilgilendirme sonrasında mutlaka bu belgeleri hazırlayınız ve görevlimize teslim ediniz.

  Cenazenin Evden Alınması:

  • Evde yaşanan bir vefat söz konusu olduğunda, bizimle irtıbata geçebilirsiniz. Size öncelikle telefon aracılığı ile destek vererek yapmanız gereken işlemler hakkında bilgilendiririz. 

   Bununla birlikte hızlı bir şekilde size en yakın Cenaze Aracımızı yönlendirerek vefat eden yakınınızın evden alınmasını sağlarız. 

   Tüm işlemlerde o an içinde bulunduğunuz zor durumu göz önünde bulundurur ve öncelikle size yardımcı olmaya çalışırız.

   Personellerimiz dini vecibeleri ve usulleri bilir ve gerekli ritüelleri yine bu çerçevede gerçekleştirirler.

   Cenaze Yıkama :

 • Cenaze yıkama hizmetimiz uzman ekiplerimizce aile ile koordinasyon içerisinde yapılır. Cenazeye karşı yapılacak olan bu son görevimizde aile dilerse imkanlar dahilinde yıkamaya müdahil olabilir. 

Bayan ve erkek gruplardan oluşan yıkama personellerimiz cenaze yıkama işini özenle ve dini usullere göre uygun şekilde yaparlar.

Almanya ve Avrupa’nın dört bir yanında bulunan anlaşmalı gasılhanelerimizde  temiz ve huzurlu bir ortamda yıkama görevi yerine getirilir.

Cenaze yakınlarının talep etmeleri durumunda her cenaze için özel olarak hazırlanmış cenaze yıkama kitleri kullanılır. Bu kitlerde sabunundan, yıkama lifine, kefeninden gül kokusuna ihtiyaç duyulan tüm malzemeler bulunmaktadır.

Cenaze Namazı :

 • Defin işlemleri bulunduğu ülkede yapılması istenmesi durumunda hocalarımız cenaze namazını kıldırıp ve dualarını yapmaktadırlar.

Defin ve namaz organizasyonları aile ile birlikte ve ailenin istekleri göz önünde bulundurularak organize edilmektedir.

Cenaze Defin :

 • Cenazenin defin işlemleri, defnedilecek ülke ve eyaletlere göre farklılık gösterebilmektedir. Biz cenazenin islami usullere göre defnedilebilmesi için ilgili mezarlıklarla iletişime geçip ve gerekli organizasyonları aile adına yaparız.


Defin Sonrası Cenaze İşlemleri:

 • Ekibimiz size defin öncesi ve sonrası ülkelere göre yapılması gereken işlemler ile alakalı bilgiler verir.

  Vefat sonrası tereke, nüfus düşümü, ilgili makamların bilgilendirilmesi gibi işlemler tarafımızca yapılır.

  Konsolosluklarda veya Bakanlıklarda yapılması gereken bürokratik işlemler hakkında detaylı bilgi verilir.


  Partner Firma:

  https://www.huzur-cenaze.de/